Vznik deprese

6. února 2007 v 13:10 | Upírka elfů |  Psychologie
Přesná příčina vzniku deprese zatím není stále známá. Věda zná pouze některé biologické procesy v mozku a faktory, které se mohou na vzniku deprese podílet. Z tohoto odborného hlediska bylo zjištěno, že za vznikem deprese pravděpodobně stojí nedostatek neurotransmiterů v mozku, což jsou chemické sloučeniny, pomocí kterých se předává signál z jedné nervové buňky na druhou. zatím se však neví, co přesně způsobuje pokles hladin těchto neurotransmiterů, nicméně léky, které obsah těchto sloučenin v mozku zvyšují, symptomy deprese zlepšují.
Je velké množství faktorů, které zvyšují pravděpodobnost vzniku deprese. Jmenujme například genetickou výbavu, kdy u osob, jejichž pokrevní příbuzní trpí depresemi, je větší riziko onemocnění, dlouhodobý stres, akutní stresující situace, např. úmrtí blízkého člověka, rozvod, propuštění z práce, nebo typ osobnosti, kdy je obecně vyšší riziko onemocnění např. u úzkostných lidí. Na vzniku deprese se také může podílet výchova v rodině, zejména nepřiměřená náročnost a kritičnost rodičů, týrání nebo pohlavní zneužívání v dětství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Svět Svět | Web | 27. března 2009 v 13:33 | Reagovat

Dobrý den,ráda bych Vám pomohla i ostatním kteří mají peychické potíže, trápení či se nemají kde svěřit.Můj web je projekt věnovaný problematice lidské psychiky, je určen všem kteří hledají pomoc a pochopení. K dispozici je možno též využít obecnou diskusi,kde již lze vidět ze seznamu uživatelů,že je nás opravdu mnoho, kteří máme trápění ať už deprese, uzkosti, stres, strach či napětí.Budeme se těšit že se stanete i vy uživatelem mích stránek. Na uvedené adrese www.naposledy.blog.cz

DEPRESE STRES DISKUSE

Se srdečným pozravem Svět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.