Využití rostlin v magii.1

1. listopadu 2006 v 19:42 | Upírka |  Využití rostlin v magii
V magii, hlavně té lidové, měli rostliny velmi velký význam.
Od počátku věku člověka vytvářela rostlina, tedy stromy, keře, květiny a trávy, v životě člověka důležitou roli. Léčila, dávala jídlo, oblečení i přístřeší. V pozdější době dřevo na oheň a matriál pro lov, od jedů, po oštěpy. Ještě později, když se stal z člověka člověk a ne zvíře, začal uctívat byliny jako zástupce bohů, boží přýbytky nebo boží jídlo či oběť.
Když člověk začal poznávat svoji Zemi, a z novorozeněte se stalo batole, zjistil, že některé rostliny mají větší sílu, než jiné. Některé mají lepší vybrace pro majetek, a jiné jsou vhodné pro vyvolávání duchů a víl. Člověk rozdělil rostliny na mužské a ženské, přiřadil je určitým planetám a k určitým živlům. Nevím, jak to rozdělil, nejsem tak sečtělá, ale vím, že je to léty prověřená praxe, která funguje.

Rostliny s mužskou polaritou, začí se takto ♂, jsou nadány silnými, mocnými vibracemi. Jsou používány na ochranu, při očišťování, při odrážení kledeb, vymýtání, pro vyvolání sexuální touhy, k zachování plodnosti, zdraví, síly, odvahy, k povzbuzení mysly atd.
Účinky s ženskou polaritou, značí se takto ♀, jsou nenápadnější, jemnější. Přivolávají lásku, zvyšují krásu, obnovují mládí, pomáhají při uzdravování, pří rozvíjení duševních sil, zvyšují plodnost, přivolávají bohatství, podporují a udržují štěstí a klid,
přinášejí spánek, podporují duchovnost a vyvolávají vidiny.
Dále je rozdělení podle planet:
SLUNCE: záležitosti ve vztahu k zákonům, uzdravování, ochrrana
MĚSÍC: spánek, věštecké sny, plodnost, mír, zdravování
MERKUR: duševní síly, věštění, moudrost
VENUŠE: láska, přátelství, věrnostu, krása, mláldí
MARS: odvaha, síla, tělesná žádostivost, plodnost, exorcismus, odrážení kledby, ochrana
JUPITER: peníze, úspěch záležitosti ve vztahu k zákonům, štěstí
SATURN: představivost, dlouhověkost, vymýtání duchů
A nakonec podle živlů
ZEMĚ: peníze, úspěch, plodnost, uzdravonání, zaměstnání
VZDUCH: duševní síly, představivost,moudrost
OHEŇ: tělesná žádostivost, odvaha, síla, exorcismus, ochrana, zdraví
VODA: spánek, meditace, očišťování, věštecké sny, uzdravování, láska, přátelství, věrnost

A teď několik málo rostlin, nejsem schopna sem přepsat všechny rostliny, když byste náhodou toužili po něčem víc, kupte si knihu MAGICKÉ ROSTLINY od Scotta Cunninghama, vydaném v nakladatelství a vydavatelství VOLVOX GLOBATOR
ANÝZ: polarita:♂, planeta: Jupiter, živel: Vzduch čerstvé listy se pokládají kolem ochraného kruhu za účelem ochrany a obrany před zlímy duchy, list se používá při přivolávání dobrách duchů při magické operaci.
BAMBUS: polarita:♂  Chcete-li přivolat dobrého ducha, udělejste si z bambusu flétnu a hrajte na ni improvizovanou melodii.
BEDRNÍK: polarita:♂, planeta: Merkur, živel: Vzduch čepele magických nožů zbavuje negativních sil, nože očišťuje a zároveň získávají moc.
BRČÁL: Polarita:♀, planeta: Venuše, živel: Voda pohled na Brčál vyvolává zasuté vzpomínky. Celkově je to v magii velmi využívána rostlina. Nošením brčálu lze získat půvab, přivolat peníze, chránit se před hady,otravou, divokými zvířaty, strachem, před uhranutím i proti duchům. Umístěn nad dveřmi ochraňuje dům. Musí se však sbírat přesně podle návodu: Má být sbírána člověkem naprosto čistým, za patřičného zaklínání pouze první, devátou jedenáctou nebo třináctou noc v měsíci. Zaklíná se například těmito slovy: "Modlím se k tobě, barvínku, jenř jsi užíván pro tolikero užitečných vlastností, abys ke mně blažený přišel v plnosti svého květu a dal mi sílu, která b mne chránila, prospívala mi a nedovolila utrpět škody ani jedem, ani vodou."
CESMÍNA OSTROLISTÁ: polarita:♂, planeta: Mars, živel: oheň hodíte-li větvičku na divoké zvíře, přinutíte ho ulehnout na zem a nechat vás napokoji a to dokonce, i když se větvička zvířete nedotkne.
CIBULE KUCHYŇSKÁ: polarita:♂, planeta: Mars, živel: oheň Usušené květy slouží jako hezká dekorace a zároveň ochrana domácnosti od všeho zlého. Od zla nám také pomáhá pěstování cibule na zahradě. Velká červená cibule nad postelí nám pomáhá z finanční tísně a nakonec cibule položena pod polštář vyvolává prorocké sny.
PAŽITKA neboli CIBULE ŠALOTKA: polarita:♂, planeta: Mars, živel: oheň přidána do koupele odhání smůlu
ČEMEŘICE ČERNÁ: polarita:♀, planeta: Saturn, živel: voda chcete-li se někam dostat a být neviděn, hoďte před sebou na prášek rozdrcený kořen čemeřice. Rostlina se také používá na vyvolávání astrálních bytostí.
GARDENIE:
Polarita:♂, planeta: Měsíc, živel: voda Gardenie slouží k přivolávání dobrých duchů při rituálech. Celá rostlina je obdařena velmi duchovními vybracemi.
HLOH: polarita:♂, planeta: Mars, živel: oheň Tam, kde roste hloh, jilm a dub je možné spatřit víly.
HORTENZIE: sušená spalovaná i rozsypaná je výtečným pomocníkem proti smůle
Pokračování příště, a na této stránce...
Čerpáno z knihy Magické rostliny od S. Cunninghama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.